CST405F
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

TOTO CST405F Rowan™ Two-Piece Toilet 1.6 GPF, Round Bowl
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| cUPC Certified | Yes |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Toilet Type | Two-Piece Toilet |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Flush Type | Gravity Flush |
| Flush Lever Location | Left side |
| Toilet Height | 31 5/8 in |
| Toilet Finish | White, Sedona Beige |
| Seat Included | No |
| Gallons per Flush | 1.6 gpf |
| Toilet Bowl Shape | Round |
| Rough-in Size | 12 in |
| Toilet Length | 26 1/8 in |
| Toilet Style | Traditional |
| Items Included | Toilet Bowl, Tank, Trip Lever, Drain w/trap, Installation Hardware |
| Toilet Width | 18 1/2 in |
| Toilet Material | Vitreous China |
| Dimensions | 26 1/4" L x 18 1/2" W x 31 5/8" H |
| Trap Diameter | 1 7/8 in |
| Trapseal | 2 in |