MGD-3120-1
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Houzer MGD-3120-1 Undermount Double Basin Kitchen Sink
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | No |
| Overflow | No |
| Sink Installation Type | Undermount Sink |
| cUPC Certified | Yes |
| Sink Depth | 9 in |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Sink Shape | Rectangle |
| Sink Style | Traditional/Classic |
| Warranty | Limited Lifetime Parts Warranty |
| Sink Material | Stainless Steel |
| Faucet Included | No |
| Sink Color Family | Stainless Steel |
| Sink Faucet Holes | 0 |
| Sink Width | 20 1/8 in |
| Dimensions | L 31 1/2" x W 20 1/8" x D 9" |
| Drain Placement | Center |
| Soap Dispenser Included | No |
| Number of Basins | 2 |
| Basket Strainer Included | No |
| Basin Rack Included | No |
| Sound Dampening | Yes |
| Sink Length | 31 1/2 in |
| Sink Gauge | 18 |