GDX11031
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Franke GDX11031 Grande Single Basin Undermount Stainless Steel Kitchen Sink
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Overflow | No |
| Sink Installation Type | Undermount Sink |
| cUPC Certified | No |
| Sink Depth | 9 in |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Sink Shape | Rectangle |
| Sink Style | Modern/Contemporary |
| Warranty | Limited Lifetime Parts Warranty |
| Sink Material | Stainless Steel |
| Faucet Included | No |
| Sink Color Family | Stainless Steel |
| Sink Faucet Holes | 0 |
| Sink Width | 18 3/4 in |
| Made In | Europe |
| Dimensions | L 32 3/4" x W 18 3/4" x D 9" |
| Drain Placement | Center |
| Soap Dispenser Included | No |
| Number of Basins | 1 |
| Basket Strainer Included | No |
| Sound Dampening | No |
| Sink Length | 32 3/4 in |
| Sink Gauge | 18 |