NAX110
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Franke NAX110 Nobel Single Basin Undermount Stainless Steel Kitchen Sink
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Overflow | No |
| Sink Installation Type | Undermount Sink |
| cUPC Certified | No |
| Sink Depth | 7 1/8 in |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Sink Shape | Square |
| Sink Style | Traditional/Classic |
| Warranty | Limited Lifetime Parts Warranty |
| Sink Material | Stainless Steel |
| Faucet Included | No |
| Sink Color Family | Stainless Steel |
| Sink Faucet Holes | 0 |
| Sink Width | 17 1/2 in |
| Made In | Europe |
| Dimensions | L 17 1/2" x W 17 1/2" x D 7 1/8" |
| Drain Placement | Center |
| Soap Dispenser Included | No |
| Number of Basins | 1 |
| Basket Strainer Included | No |
| Basin Rack Included | No |
| Sound Dampening | Yes |
| Sink Length | 17 1/2 in |
| Sink Gauge | 20 |