65505LF
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Brizo 65505LF Baliza Two Handle Mini-Widespread Lavatory Faucet - Handles not included
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | Yes |
| Overall Width | 4 in |
| Warranty | Limited Lifetime Parts Warranty |
| Overall Height | 6 1/4 in |
| WaterSense Certified | Yes |
| ADA Compliant | Yes |
| Dimensions | W 4" x H 6 1/4" x D 5" |
| Spout Height | 4 1/8 in |
| Spout Reach | 5 in |
| Faucet Holes | 3 Hole Faucets |
| Low Lead Compliant | Yes |
| Supply Lines Included | Yes |
| Faucet Water Flow Rate | 1.5 GPM |
| Faucet Finish | Brushed Nickel, Chrome, Black, Distressed Bronze/Oil Rubbed Bronze, Polished Nickel |
| Faucet Style | Modern/Contemporary |
| Faucet Valve Type | Ceramic Disc |
| Faucet Installation Type | Deck Mounted, Mini-Widespread |
| Faucet Handles | 2 Handle Faucet |
| Handle Material | Metal |
| Faucet Material | Brass |
| Eco-Friendly | Yes |