NOVSL66
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Fleurco NOVSL66 Novara Slice Curved Glass Door and Panel
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Warranty | 10 Year Limited Warranty |
| Made In | Canada |
| Number of Doors | 1 |
| Dimensions | W 66" x D 38 1/4" x H 75" Approx. entry |
| Framed or Frameless | Frameless |
| Depth | 38 1/4 in |
| Height | 75 in |
| Maximum Width | 66 in |
| Door Type | Sliding |
| Glass Texture | Clear |
| Door Opening Direction | Left, Right |
| Hardware Finish | Chrome, Brushed Nickel, Ultra Chrome |
| Glass Thickness | 3/8 in |
| Enclosure Shape | Slice |
| Minimum Width | 66 in |
| Tempered Glass | Yes |





























