1506-FV36
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Fairmont Designs 1506-FV36 Napa 36 inch Farmhouse Vanity
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | No |
| cUPC Certified | No |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Installation Type | Standard/Free Standing |
| Hand Made | No |
| Vanity Depth | 22 in |
| Cabinet Finish | Dark Wood |
| Vanity Style | Traditional/Antique |
| Vanity Width | 36 in |
| Mirror Included | No |
| Sink(s) Included | No |
| Cabinet Hinges | Slow Closing Hinges |
| Number of Drawers | 1 |
| Number of Sinks | Single |
| Vanity Height | 34 1/2 in |
| Cabinet Material | Solid Wood, Engineered Wood |
| Countertop Material | Marble |
| Type of Sinks | Farmhouse |
| Faucet(s) Included | No |
| Vanity Top Included | No |
| Backsplash Included | No |
| ADA Compliant | No |
| Number of Shelves | 1 |
| Dimensions | W 36" x D 22" x H 34 1/2" |
| Eco-Friendly | No |
| Medicine Cabinet Included | No |





























