AM8620ST
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

LaToscana AM8620ST 34" Elegance Series Double Basin Undermount Sink
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | No |
| Overflow | No |
| Sink Installation Type | Undermount Sink |
| Sink Depth | 8 in |
| Installation Hardware Included | No |
| Sink Shape | Rectangle |
| Sink Style | Traditional/Classic |
| Warranty | Limited Lifetime Parts Warranty |
| Sink Material | Granite/Natural Stone |
| Sink Color Family | Whites, Blacks, Yellows / Golds |
| Sink Faucet Holes | 0 |
| Sink Width | 18 in |
| Made In | Italy |
| ADA Compliant | Yes |
| Dimensions | L 34" x W 18" x D 8" |
| Drain Placement | Left, Right |
| Number of Basins | 2 |
| Basket Strainer Included | No |
| Basin Rack Included | No |
| Sink Length | 34 in |