78CR214
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

LaToscana 78CR214 Elba Widespread Lavatory Faucet in Chrome
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Overall Width | 8 in |
| Overall Height | 13 in |
| Made In | Italy |
| Dimensions | W 8" x D 7 5/8" x H 13" |
| Spout Height | 8 5/8 in |
| Spout Reach | 6 1/2 in |
| Faucet Holes | 3 Hole Faucets |
| Faucet Finish | Chrome |
| Faucet Style | Modern/Contemporary |
| Faucet Valve Type | Ceramic Disc |
| Faucet Installation Type | Widespread |
| Faucet Handles | 2 Handle Faucet |
| Handle Material | Metal |
| Faucet Material | Brass |





























