AB1720DI-BLA
New product
3 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

ALFI brand AB1720DI-BLA Black 17" Drop-In Rectangular Granite Composite Kitchen Prep Sink
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Overflow | No |
| Sink Installation Type | Drop In Sink |
| Sink Depth | 8 1/4 in |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Sink Shape | Rectangle |
| Sink Style | Traditional/Classic |
| Warranty | 10 Year Limited Warranty, 1 Year |
| Sink Material | Granite/Natural Stone |
| Faucet Included | No |
| Sink Color Family | Blacks |
| Sink Faucet Holes | 1 |
| Sink Width | 19 7/8 in |
| Made In | Italy |
| Dimensions | L 16 1/8" x W 19 7/8" x H 8 1/4" |
| Drain Placement | Center |
| Soap Dispenser Included | No |
| Number of Basins | 1 |
| Basket Strainer Included | No |
| Basin Rack Included | No |
| Sound Dampening | No |
| Sink Length | 16 1/8 in |
| Materials | Granite Composite |
| Dimensions (L x W x H) | 16.13 x 19.88 x 8.25 |





























