89CR211
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

LaToscana 89CR211 Lady Single Handle Lavatory Faucet 8" in Chrome
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Overall Width | 2 in |
| Warranty | Limited Lifetime Parts Warranty |
| Overall Height | 8 in |
| Made In | Italy |
| Dimensions | W 2" x D 6" x H 8" |
| Spout Height | 4 3/8 in |
| Spout Reach | 5 1/2 in |
| Faucet Holes | 1 Hole Faucets |
| Faucet Finish | Chrome |
| Faucet Style | Modern/Contemporary |
| Faucet Valve Type | Ceramic Disc |
| Faucet Installation Type | Single Hole |
| Faucet Handles | 1 Handle Faucet |
| Handle Material | Metal |
| Faucet Material | Brass |