73CR205VRLL
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

LaToscana 73CR205VRLL Morgana Single Handle Lavatory Vessel Faucet in Chrome
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Overall Width | 2 1/8 in |
| Overall Height | 13 7/8 in |
| Made In | Italy |
| Dimensions | W 2 1/8" x D 7 1/2" x H 13 7/8" |
| Spout Height | 10 1/2 in |
| Spout Reach | 7 1/2 in |
| Faucet Holes | 1 Hole Faucets |
| Faucet Finish | Chrome |
| Faucet Style | Modern/Contemporary |
| Faucet Valve Type | Ceramic Disc |
| Faucet Installation Type | Single Hole, Vessel |
| Faucet Handles | 1 Handle Faucet |
| Handle Material | Metal |
| Faucet Material | Brass |