1529-V48
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Fairmont Designs 1529-V48 Providence 48" Traditional Vanity in Aged Chocolate
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | No |
| Installation Type | Standard/Free Standing |
| Vanity Depth | 21 1/2 in |
| Cabinet Finish | Dark Wood, Browns, Chocolate |
| Vanity Style | Traditional/Antique |
| Vanity Width | 48 in |
| Mirror Included | No |
| Sink(s) Included | No |
| Cabinet Hinges | Slow Closing Hinges |
| Number of Drawers | 6 |
| Number of Sinks | Single |
| Vanity Height | 34 1/2 in |
| Cabinet Material | Solid Wood, Engineered Wood |
| Faucet(s) Included | No |
| Vanity Top Included | No |
| Backsplash Included | No |
| Number of Doors | 2 |
| Dimensions | W 48" x D 21 1/2" x H 34 1/2" |
| Medicine Cabinet Included | No |
| Vanity Light(s) Included | No |





























