AM199HO
New product
3 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

EAGO AM199HO 5ft Clear Rounded Corner Acrylic Whirlpool Bathtub for Two
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Warranty | 1 Year Limited Warranty, 1 Year |
| Installation Type | Corner |
| Made In | China |
| Dimensions | L 60 5/8" x W 60 5/8" x H 23 5/8" |
| Width | 60 5/8 in |
| Height | 23 5/8 in |
| Style | Modern/Contemporary |
| Controls | Electronic |
| Apron Front | Yes |
| Tub Shape | Corner |
| Heated | Yes |
| Drain Placement | Left, Right |
| Material | Acrylic |
| Tiling Flange | No |
| Lighting | Yes |
| Length | 60 5/8 in |
| Max. Number of Occupants | 2 |
| Water Capacity | 100 gallons |
| Integrated Seat | No |
| Color Family | White |
| Adjustable Jet Direction | Yes |
| Therapy Type | Soaker, Whirlpool, Chromatherapy |
| Integrated Armrest | No |
| Sound Dampenning | Yes |
| Anti-Bacterial Coating | Yes |
| Adjustable Jet Flow | Yes |
| Materials | Acrylic |
| Dimensions (L x W x H) | 60.63 x 60.63 x 23.63 |





























