G-2200-LM23
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Graff G-2200-LM23 Stealth Lavatory Faucet
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | Yes |
| Overall Width | 2 1/8 in |
| Warranty | Limited Lifetime Parts Warranty |
| Overall Height | 10 in |
| Made In | Europe |
| ADA Compliant | Yes |
| Dimensions | W 2 1/8" x H 10" x L 6 5/8" |
| Spout Height | 5 in |
| Spout Reach | 6 5/8 in |
| Faucet Holes | 1 Hole Faucets |
| Supply Lines Included | Yes |
| Faucet Water Flow Rate | 2.2 GPM |
| Faucet Finish | Chrome, Satin Nickel |
| Faucet Style | Modern/Contemporary |
| Faucet Valve Type | Ceramic Disc |
| Faucet Installation Type | Single Hole |
| Faucet Handles | 1 Handle Faucet |
| Handle Material | Metal |
| Faucet Material | Brass |
| Rough-in Included | Yes |