31370
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Ella 31370 Front Entry 33 x 38" Walk In Bathtub
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Installation Type | Walk-in |
| Dimensions | 33" W x 38" L x 40" H |
| Width | 33 in |
| Height | 40 in |
| Style | Modern/Contemporary |
| Controls | Electronic |
| Tub Shape | Rectangular |
| Heated | Yes |
| Drain Placement | Left, Right |
| Material | Acrylic |
| Self-Cleaning | Yes |
| Lighting | Yes |
| Length | 38 in |
| Max. Number of Occupants | 1 |
| Water Capacity | 50 gallons |
| Integrated Seat | Yes |
| Color Family | White, Biscuit |
| Adjustable Jet Direction | Yes |
| Therapy Type | Soaker, Whirlpool, Air, Air/Whirlpool Combo, Chromatherapy |
| Sound Dampenning | Yes |
| UL Listed | Yes |





























