G-2530-LC1
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Graff G-2530-LC1 Nantucket Wall Mounted Lavatory Faucet
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | No |
| Overall Width | 8 in |
| Warranty | Limited Lifetime Parts Warranty |
| Overall Height | 2 3/8 in |
| Made In | Europe |
| ADA Compliant | Yes |
| Dimensions | H 2 3/8" x D 7 1/2" x W 8" |
| Spout Height | 2 3/8 in |
| Spout Reach | 7 1/2 in |
| Faucet Holes | 3 Hole Faucets |
| Supply Lines Included | No |
| Faucet Water Flow Rate | 2.2 GPM |
| Faucet Finish | Chrome, Satin Nickel, Distressed Bronze/Oil Rubbed Bronze, Polished Nickel |
| Faucet Style | Traditional/Classic |
| Faucet Valve Type | Ceramic Disc |
| Faucet Installation Type | Wall Mounted |
| Faucet Handles | 2 Handle Faucet |
| Handle Material | Metal |
| Faucet Material | Brass |
| Rough-in Included | Yes |