81CR207
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

LaToscana 81CR207 Morellino Wall Mounted Lavatory Faucet With Lever Handles in Chrome
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Overall Width | 9 7/8 in |
| Warranty | Limited Lifetime Parts Warranty |
| Overall Height | 2 3/8 in |
| ADA Compliant | Yes |
| Dimensions | W 9 7/8" x D 8 3/4" x H 2 3/8" |
| Spout Height | 2 3/8 in |
| Spout Reach | 7 1/8 in |
| Faucet Holes | 3 Hole Faucets |
| Faucet Finish | Chrome |
| Faucet Style | Modern/Contemporary |
| Faucet Valve Type | Ceramic Disc |
| Faucet Installation Type | Wall Mounted |
| Faucet Handles | 2 Handle Faucet |
| Handle Material | Metal |
| Faucet Material | Brass |