65340LF
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Brizo 65340LF Vesi Two Handle Widespread Lavatory Faucet
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | No |
| Overall Width | 16 in |
| cUPC Certified | No |
| Warranty | Limited Lifetime Parts Warranty |
| Overall Height | 4 1/4 in |
| WaterSense Certified | Yes |
| ADA Compliant | Yes |
| Dimensions | W 16" x H 4 1/4" x D 5 1/4" |
| Spout Height | 2 1/8 in |
| Spout Reach | 5 1/4 in |
| Faucet Holes | 3 Hole Faucets |
| Low Lead Compliant | Yes |
| Supply Lines Included | Yes |
| Faucet Water Flow Rate | 1.5 GPM |
| Faucet Finish | Brushed Nickel, Chrome, Distressed Bronze/Oil Rubbed Bronze |
| Faucet Style | Modern/Contemporary |
| Faucet Valve Type | Ceramic Disc |
| Faucet Installation Type | Widespread, Deck Mounted |
| Faucet Handles | 2 Handle Faucet |
| Handle Material | Metal |
| Faucet Material | Brass |
| Eco-Friendly | Yes |





























