TL220DD1H
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

TOTO TL220DD1H Vivian™ Alta Lavatory Faucet with Lever Handles
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | Yes |
| cUPC Certified | Yes |
| Warranty | Limited Lifetime Parts Warranty |
| Overall Height | 7 3/4 in |
| WaterSense Certified | Yes |
| ADA Compliant | Yes |
| Dimensions | L 7 1/2" x H 7 3/4" |
| Spout Height | 4 3/4 in |
| Spout Reach | 5 1/2 in |
| Faucet Holes | 3 Hole Faucets |
| Faucet Water Flow Rate | 1.5 GPM |
| Faucet Finish | Brushed Nickel, Chrome, Polished Nickel |
| Faucet Style | Traditional/Classic |
| Faucet Valve Type | Ceramic Disc |
| Faucet Installation Type | Widespread |
| Faucet Handles | 2 Handle Faucet |
| Handle Material | Metal |
| Faucet Material | Brass |
| Eco-Friendly | Yes |





























