FVN6193ES
New product
3 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Fresca Vetta 60" Espresso Modern Double Sink Bathroom Vanity w/ Mirror
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | Yes |
| cUPC Certified | No |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Warranty | 3 Year Limited Warranty |
| Installation Type | Standard/Free Standing |
| Mirror Height | 25 1/2 in |
| Vanity Depth | 19 in |
| Mirror Width | 59 3/4 in |
| Cabinet Finish | Espresso |
| Vanity Style | Modern/Contemporary |
| Vanity Width | 59 3/4 in |
| Sink(s) Material | Ceramic |
| Mirror Included | Yes |
| Sink(s) Included | Yes |
| Cabinet Hinges | Slow Closing Hinges |
| Number of Drawers | 3 |
| Number of Sinks | Double |
| Vanity Height | 32 1/4 in |
| Cabinet Material | Solid Wood |
| Countertop Material | Composite Marble |
| Type of Sinks | Drop-In / Self-Rimming |
| Faucet(s) Included | Yes |
| Vanity Top Included | Yes |
| Backsplash Included | No |
| Number of Doors | 4 |
| Number of Shelves | 3 |
| Dimensions | Vanity |
| Mirror Depth | 5 1/4 in |