OA67OPT4
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

LaToscana OA67OPT4 Oasi 67 inch Modern Bathroom Vanity with 2 Slow Close Drawers, Left and Right Side Cabinets and Tekorlux Sink
LaToscana OA67OPT4 Oasi 67 inch Modern Bathroom Vanity with 2 Slow Close Drawers, Left and Right Side Cabinets and Tekorlux Sink TopRecipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | No |
| cUPC Certified | No |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Installation Type | Wall Mount |
| Hand Made | No |
| Vanity Depth | 20 1/8 in |
| Cabinet Finish | Glossy White, Glossy Red, Glossy Black, Glossy Gray, Glossy Slate, Glossy Sand |
| Vanity Style | Modern/Contemporary |
| Vanity Width | 66 1/2 in |
| Mirror Included | No |
| Sink(s) Included | Yes |
| Cabinet Hinges | Slow Closing Hinges |
| Number of Drawers | 2 |
| Number of Sinks | Single |
| Made In | Italy |
| Vanity Height | 20 7/8 in |
| Cabinet Material | Engineered Wood |
| Type of Sinks | Integrated |
| Faucet(s) Included | No |
| Vanity Top Included | Yes |
| Backsplash Included | No |
| ADA Compliant | No |
| Dimensions | W 66 1/2" x D 20 1/8" x H 20 7/8" |
| Eco-Friendly | No |
| Medicine Cabinet Included | No |