1519-V36
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Fairmont Designs 1519-V36 Uptown 36" Contemporary Vanity in Espresso
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | No |
| Installation Type | Standard/Free Standing |
| Vanity Depth | 21 1/2 in |
| Cabinet Finish | Espresso, Dark Wood, Browns |
| Vanity Style | Modern/Contemporary |
| Vanity Width | 36 in |
| Mirror Included | No |
| Sink(s) Included | No |
| Cabinet Hinges | Slow Closing Hinges |
| Number of Drawers | 3 |
| Number of Sinks | Single |
| Vanity Height | 34 1/2 in |
| Cabinet Material | Solid Wood, Engineered Wood |
| Faucet(s) Included | No |
| Vanity Top Included | No |
| Backsplash Included | No |
| Dimensions | W 36" x D 21 1/2" x H 34 1/2" |
| Medicine Cabinet Included | No |
| Vanity Light(s) Included | No |