D201544
New product
20 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:

Danze D201544 Sirius™ Single Handle Vessel Filler in Chrome
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Drain Assembly Included | Yes |
| Overall Width | 3 3/8 in |
| cUPC Certified | Yes |
| Warranty | Limited Lifetime Parts Warranty |
| Overall Height | 13 in |
| WaterSense Certified | Yes |
| ADA Compliant | Yes |
| Dimensions | W 3 3/8" x D 5 1/2" x H 13" |
| Spout Height | 13 in |
| Spout Reach | 5 1/2 in |
| Faucet Holes | 1 Hole Faucets |
| Supply Lines Included | Yes |
| Faucet Water Flow Rate | 1.5 GPM |
| Faucet Finish | Chrome |
| Faucet Style | Modern/Contemporary |
| Faucet Valve Type | Ceramic Disc |
| Faucet Installation Type | Vessel |
| Faucet Handles | 1 Handle Faucet |
| Handle Material | Metal |
| Faucet Material | Brass |
| Eco-Friendly | Yes |





























